DOLAR 28,9281 0.04%
EURO 31,2595 0.37%
GBP 36,4356 0.28%
ALTIN 1.887,130,19
BITCOIN %

Bakanlar Kurulu toplandı

ABONE OL
29 Temmuz 2015 12:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlk toplantısını güvenoyu almadan önce, ikinci toplantısını ise hükümetin güvenoyu aldığı gün Meclis’te yapan Bakanlar Kurulu, bugün üçüncü toplantısını Başbakanlık’taki Bakanlar Kurulu toplantı salonunda yaptı.

Toplantı öncesi basına açıklama yapan Başbakan Kalyoncu, gündemde sağlık, kamu yönetimi ve kadük olan yasalar bulunduğunu kaydetti.

“Elektrik zammı konusu ele alınırken petrol ve döviz fiyatları iyi incelenmeli”

Açıklamasında, son günlerde elektrik zammıyla ilgili basına yansıyan haberlere değinen Kalyoncu, bazı haberlerin dedikodu niteliğinde olduğunu kaydetti.

“’Çok sayıda insan alındı, o yüzden elektrik üretimi pahalı oldu’ gibi bir yaklaşım doğru değildir” diyen Kalyoncu, “Tüm işe alımlar yanlış bile olsa, petrol ve dolardan dolayı meydana gelen farkı izah edemezsiniz” dedi.

Maliye Bakanı’nın önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapabileceğini ifade eden Kalyoncu, petrol ve dolar fiyatlarının arttığı dönem elektrikte fiyat ayarlaması yapılmadığını, borçlarında azalma olan Elektrik Kurumu’nun bu nedenle borçlarının yeniden artma eğilimine girdiğini anlattı.

Elektrik Kurumu’nun yatırım da yaptığına dikkat çeken  Kalyoncu, “Tüm bunlar dikkate alınarak basına ve vatandaşa gerekli açıklamalar yapılacaktır” dedi.

Kalyoncu, bir soru üzerine, yeni atamaların yeni müşavir yaratmayacak şekilde yapılacağını da yineledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam