DOLAR 31,0928 0.33%
EURO 33,7184 0.22%
GBP 39,4996 0.35%
ALTIN 2.026,330,48
BITCOIN 1585151-0,63%
Altın Küre adayları açıklandı: İşte adayların tam listesi…

Altın Küre adayları açıklandı: İşte adayların tam listesi…

ABONE OL
12 Aralık 2023 09:30
Altın Küre adayları açıklandı: İşte adayların tam listesi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Oscar'ın habercisi Altın Küre ödüllerinde sinemalarda bu yıla damgasını vuran ''Barbie'' ve ''Oppenheimer''ın adaylıkları başı çekti. 81'nci kez dağıtılacak ödüller 7 Ocak 2024'te yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Altın Küre ödüllerinin adayları açıklandı ve bu yılın dikkat çeken filmleri "Barbie" ve "Oppenheimer" en çok adaylık elde eden yapımlar oldu. Greta Gerwig'in yönettiği "Barbie," dokuz dalda adaylık elde ederek En İyi Müzikal ya da Komedi Filmi kategorisinde öne çıktı. Margot Robbie ve Ryan Gosling'in oyunculuk adaylıkları ve filmde yer alan üç orijinal şarkı da dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

Diğer taraftan, Christopher Nolan'ın yönettiği "Oppenheimer" ise sekiz adaylıkla En İyi Drama Filmi kategorisinde ve oyuncular Cillian Murphy, Robert Downey Jr. ve Emily Blunt gibi isimlerle birlikte ön plana çıktı. 

En İyi Müzikal veya Komedi Filmi dalında Barbie'nin rakipleri Air, American Fiction, The Holdovers, May December ve Poor Things. 

Fransa'dan Anatomy of a Fall dört adaylıkla; İngiltere'den The Zone of Interest, İspanya'dan Society of the Snow Avrupa'yı temsil ediyor. 

İşte adayların tam listesi:

FİLM

En İyi Film-Dram

Oppenheimer
Killers of the Flower Moon
Maestro
Past Live
The Zone of Interest
Anatomy of a Fall

 

EN İYİ FİLM-MÜZİKAL VEYA KOMEDİ

En İyi Yönetmen

Bradley Cooper — Maestro

Greta Gerwig — Barbie

Yorgos Lanthimos — Poor

En İyi Senaryo

Barbie — Greta Gerwig, Noah Baumbach

Poor Things — Tony McNamara

Oppenheimer — Christopher Nolan

Killers of the Flower Moon — Eric Roth, Martin Scorsese

Past Lives — Celine Song

Anatomy of a Fall — Justine Triet, Arthur Harari

En İyi Kadın Oyuncu Performansı – Dram

 

Lily Gladstone – Killers of the Flower Moon  

Carey Mulligan – Maestro

Sandra Hüller – Anatomy of a Fall

Annette Bening – Nyad

Greta Lee – Past Lives

Cailee Spaeny – Priscilla

En İyi Erkek Oyuncu Performansı – Dram

Bradley Cooper – Maestro

Leonardo Di Caprio – Killers of the Flower Moon

Colman Domingo – Rustin

Barry Keoghan – Saltburn

Cillian Murphy – Oppenheimer

Andrew Scott – All of Us Strangers

En İyi Kadın Oyuncu Performansı – Müzikal veya Komedi

Fantasia Barrino – The Color Purple
Jennifer Lawrence – No Hard Feelings
Natalie Portman – May December
Alma Pöysti – Fallen Leaves
Margot Robbie – Barbie
Emma Stone – Poor Things

En İyi Erkek Oyuncu Performansı – Müzikal veya Komedi

Nicolas Cage – Dream Scenario
Timothée Chalamet – Wonka
Matt Damon – Air
Paul Giamatti – The Holdovers
Joaquin Phoenix – Beau Is Afraid
Jeffrey Wright – American Fiction

En İyi Film – İngilizce Olmayan Dil

Anatomy of a Fall (Fransa)
Io Capitano (İtalya)
Past Lives (Birleşik Devletler)
Society of the Snow (İspanya)
The Zone of Interest (Birleşik Krallık)

En İyi Sinema Filmi – Animasyon

The Boy and the Heron

Elemental

Spider-Man: Across the Spider-Verse

The Super Mario Bros. Movie

Suzume

Wish

Sinematik ve Gişe Başarısı

Barbie (Warner Bros.)
Guardians of the Galaxy Vol. 3 (Disney)
John Wick: Bölüm 4 (Lionsgate Films)
Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One (Paramount Pictures)
Oppenheimer (Universal Pictures)
Spider-Man: Across the Spider-Verse (Sony Pictures)
Super Mario Bros. Filmi (Universal Pictures)
Taylor Swift: The Eras Tour (AMC Theatres)

En İyi Özgün Film Müziği – Sinema Filmi

Ludwig Göransson – Oppenheimer
Jerskin Fendrix – Poor Things
Robbie Robertson – Killers of the Flower Moon
Mica Levi – The Zone of Interest
Daniel Pemberton – Spider-Man: Across the Spider-Verse
Joe Hisaishi – The Boy and the Heron

 

TV

En İyi Televizyon Dizisi – Dram

 

Succession

The Crown

The Diplomat

The Last of Us

1923

The Morning Show

En İyi Kadın Oyuncu – Dram

Bella Ramsey – The Last of Us
Emma Stone – The Curse
Helen Mirren – 1923
Imelda Staunton – The Crown
Keri Russell – Diplomat
Sarah Snook – Succession

En İyi Erkek Oyuncu – Dram

Pedro Pascal – The Last of Us
Kieran Culkin – Succession
Jeremy Strong – Succession
Brian Cox – Succession
Gary Oldman – Slow Horses
Dominic West – The Crown

En iyi televizyon dizisi – Müzikal veya Komedi

Abbott Elementary

Barry

Jury Duty

Only Murders in the Building

Ted Lasso

The Bear

En İyi Kadın Oyuncu – Müzikal veya Komedi

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs Maisel
Quinta Brunson – Abbott Elementary
Elle Fanning – The Great
Selena Gomez – Only Murders in the Building
Natasha Lyonne – Poker Face
Ayo Edebiri – The Bear

En İyi Erkek Oyuncu – Müzikal veya Komedi

Bill Hader – Barry
Steve Martin – Only Murders in the Building
Jason Segel – Shrinking
Martin Short – Only Murders in the Building
Jason Sudeikis – Ted Lasso
Jeremy Allen White – The Bear

En iyi televizyon sınırlı dizisi, antoloji dizisi veya televizyon filmi

Beef

Lessons in Chemistry

Daisy Jones and the Six

All the Light We Cannot See

Fellow Travelers

Fargo

Stand-Up Komedi veya Televizyon Dalında En İyi Performans

Ricky Gervais — Ricky Gervais: Armageddon

Trevor Noah — Trevor Noah: Where Was I

Chris Rock — Chris Rock: Selective Outrage

Amy Schumer — Amy Schumer: Emergency Contact

Sarah Silverman — Sarah Silverman: Someone You Love

Wanda Sykes — Wanda Sykes: I’m an Entertainer

.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

kıbrıs reklam